Історія появи дитячих казок
Дитячі казки
Казка для дитини – річ природна, мабуть, на землі складно знайти людину, яка б ніколи в дитинстві не чув або не читав казок. У цьому чарівному, не піддається нашим звичним людським законам, світі, можливо буквально все. Відмінною рисою даного типу народної творчості є глибока мораль, яка прихована в кожному творі. Багато літературознавці відзначають, що казки нерідко є джерелами різних історичних фактів, так як передаються усно з покоління в покоління. У казках дуже часто робиться наголос на боротьбу правди і кривди, добра і зла, сильних і слабких, і, звичайно ж, добро і справедливість завжди тріумфують.
Казки як народна та літературна творчість
Умовно казки можна розділити на фольклорні – найважливіший елемент народної творчості, і літературні – написані тими чи іншими письменниками. Хоча в останньому випадку в якості основи все одно береться народний фольклор, який потім переробляється і набуває форми, близькі авторові. І перший, і другий тип казок, практично завжди несе в собі відбиток чарівництва, руйнування рамок звичного сприйняття, причому, навіть якщо прямого чарівництва в самій історії немає.
Наприклад – говорять тварини, що протистоять один одному, зазвичай, в комічній формі, не можуть бути чаклунами і не орудувати зачарованными артефактами, однак, всі ми розуміємо, що розмовляти по-людськи міркувати тварини не вміють. У той же час, є величезна кількість казок, чий сюжет заснований на різних магічних діях, причому, якщо є добрий чарівник, то неодмінно буде і злий чаклун, який йому протистоїть. Крім обов'язкового торжества добра над злом, казка, як правило, несе в собі і більш різносторонній моральний сенс, який прищеплює дитині різні добрі і корисні якості. Казки на ніч, для дітей є глибокими життєвими уроками, що відбуваються в далеких, чарівних країнах, де так хочеться опинитися.
Казки як джерело моралі
Дорослішаючи, людина поступово набуває поняття реальності, яке все більше міцніє в ньому і буквально витісняє віру в чари. Казки тьмяніють, втрачають свою глибину, реалізм і чарівність. Діти якоюсь частиною своєї душі вірять, що те, що відбувається в казці – можливо, що чари приховано десь дуже близько, його можна намацати рукою. І в цьому невидимому світі так хочеться залишитися, він так привабливий, що мораль, яка міститься в оповіданні, сприймається дитиною точно також – прямо, відкрито і безпосередньо.
Зазвичай вважається, що казки для маленьких дітей, проте, це зовсім не так. Навіть коли дитина йде в школу, він все ще залишається дитиною, і до моменту, коли казки будуть йому нецікаві, ще дуже далеко. Скажемо більше, літературні казки написані таким чином, що можуть бути цікаві деяким дорослим, які люблять подібний жанр.
Відображення різних світових культур
Українські казки для дітей, будуть особливо актуальні для покупців з нашої країни внаслідок різних культурних факторів. Побут і поведінка героїв будуть більш зрозумілі дітям, хоча, варто відзначити, що для всебічного розвитку дитини можна однозначно рекомендувати до прочитання і казки народів світу.
В інтернет-магазині «Розумні діти» є величезний вибір – це зказки з картинками для дітей, що відносяться до вітчизняного фольклору або засновані на ньому. Також, це збірки відомих усім європейських казок від іменитих письменників минулого, і збірники казок народів світу, що являють собою чистий фольклор. Якщо ви хочете, щоб прилавок вашого магазину прикрашали кращі видання книг для дітей – звертайтеся до нас прямо зараз!