Що робити, якщо дитина не любить читати?

У часи нашого з вами дитинства абсолютно всі читали. В принципі, це був чи не єдиний спосіб отримати нові знання, розважитися, пізнати нове. Звичайно, була маса активних ігор, біганини по дворах, було багато чого цікавого, захоплюючого, але ось вирішивши купити дитячі книжки, батьки завжди знали, що це буде величезна радість для їх чад.
Зараз же ситуація дуже змінилася. Сучасні діти практично не носяться по дворах, мало гуляють на вулиці і вже точно не дружать з книгами. Зустріти підлітка з хорошим томиком в руках – це неймовірна рідкість. Весь свій вільний час дітвора проводить у віртуальній реальності. Саме там вони бігають, змагаються, конструюють, в нормальну реальність молодь повертається лише щоб поїсти та виконати побутові справи. Якщо вас це не влаштовує і ви хочете змінити ситуацію, знайте: це можливо. Хоча, скажімо чесно, не так вже й легко і потрібно чимало часу.
Подаємо приклад – купуємо книги
Перше, що вам треба зробити, це подати особистий приклад. Ніякі вмовляння, оповідання не будуть ефективні, якщо ви не читаєте самі. Причому не варто демонстративно тягнутися до класики, намагатися показати ваш неймовірно витончений смак. Такі книги не справить ніякого враження на підлітка і навіть можуть зміцнити його в думці, що ви безнадійно відстали від життя, між вами і ним величезна прірва, сенсу слідувати вашим звичкам немає.
Навпаки, краще для себе купити дитячі книжки такі, які відображають сучасну реальність, написані за мотивами чогось модного. Наприклад, ви можете почати читати «Гаррі Поттера» чи «Сталкер», відмінно підійдуть «Сутінки»... Просто згадайте, чим цікавиться ваша дитина, і купіть СОБІ книгу на цю тему. Чим частіше вас будуть бачити за читанням – тим краще.
Читаємо книжки дитячі і не нав'язуємо
Як би вам ні хотілося швидше залучити дитину до читання, не варто форсувати події. Будь-який тиск підліток сприйме в багнети і вам буде дуже складно досягти поставленої мети. Але ось як підштовхнути і зацікавити, не давлячи? Ось декілька порад:
-
Купуємо спочатку одну книгу. Як би не хотілося скупити дитячі книги оптом, все ж буде виглядати підозріло, що ви раптом накинулися на них з таким голодом. Це знову ж таки може викликати протест з боку дитини. Краще купіть одну книгу, активно читайте її на очах дитини.
-
Не пытайтесь заинтересовать через силу. Лучше подождите, пока у чада любопытство возьмет верх, появятся вопросы. Отвечайте немного неохотно, ограничивая информацию, пробуждая интерес.
-
Невзначай делитесь информацией. Можно с восторгом поведать ребенку о том, что вам удалось узнать из книжки. А еще лучше спросить совет или попросить разъяснить что-то «непонятное». При этом демонстрируйте максимальную увлеченность.
-
Зачитывайте интересные моменты. Делать это можно и нужно, только правильно подбирайте время. Так, чтобы не отвлекать, раздражать отпрыска.
-
Покупайте не слишком толстые издания. Вид толстенной книжищи может пошатнуть уверенность в своих читательских способностях даже у тех, кто часто читает и делает это с удовольствием. Что уж говорить о ребенке, который делает лишь первые шаги в этом?! Если издание состоит из нескольких томов, покупайте их по отдельности.
В общем, прежде чем купить детские книги оптом, постарайтесь завлечь свое чадо хотя бы одной. Будьте готовы к тому, что вам для этого придется самим прочесть ни одну книгу, уделить этому занятию довольно много часов.
Найкращі дитячі книги Україна завжди може купити в нашому інтернет магазині. Тут є література на будь-який смак, вік. З нами ви легко знайдете те, що зацікавить саме ваше чадо.